На перший погляд ноги можуть здатися не такою вже значною частиною тіла, проте вважати так – велика помилка, оскільки ноги відіграють важливу роль у процесі життєдіяльності людини та відповідають за здоров’я нашого організму в цілому.
На ноги лягає вага всього тіла, завдяки чому людина має здатність пересуватися. Можна сміливо сказати, що ноги виконують функцію «подорожі». Неправильне положення стоп порушує правильну поставу і негативно впливає на інші частини тіла, у тому числі на колінний та тазостегновий суглоби. Ноги — це свого роду основа для всього тіла, тому потрібно особливо подбати про їхнє здоров’я.
Трохи анатомії
Стопа складається з 26 кісток, 33 суглобів, понад 100 сухожиль, м’язів та зв’язок. Кістки розташовані таким чином, що утворюють дві арки: поперечну та поздовжню. Підошовна фасція, що йде від п’яти до плюсне, підтримує поздовжню арку і служить допоміжною функцією для інших м’язів стопи. Зв’язки, однак, мають завдання утримувати кістки у правильному положенні. Ця складна конструкція має забезпечувати хорошу амортизацію під час руху.
Нога піддається великим навантаженням, переважно під час бігу. Займатися спортом, хоч це і джерело здоров’я, надзвичайно складно, і саме під час тренувань ушкодження нижніх кінцівок є найпоширенішим. Тому спортсмени повинні приділяти особливу увагу цій частині тіла, належним чином захищати її, у тому числі через правильно підібране взуття. З іншого боку, спеціальні вправи можуть усунути різні види розладів стопи. Ми також можемо виправити їх за допомогою ортопедичних устілок із високою амортизацією. Перш ніж купити ортопедичні устілки, необхідно визначити проблему, яка викликає у вас дискомфорт. Для цього необхідно звернутися до ортопеда, подолога або травматолога.
Причини проблем із ногами
невідповідне взуття;
тривала робота у статичному положенні;
тривала ходьба на високих підборах;
надлишкова вага;
підвищена фізична активність ніг.
Є кілька захворювань ніг, що часто зустрічаються, які можуть значно перешкоджати нормальній життєдіяльності людини. Важливо провести ранню діагностику, а потім вжити всіх заходів для мінімізації негативних наслідків. З якими захворюваннями ми стикаємося найчастіше?
Вальгусна деформація стоп
Haluks (Вальгусна деформація) є дуже популярною скаргою останнім часом, і все більше і більше людей борються з нею. Вона проявляється у нахилі великого пальця до інших пальців та створення росту кісток. Спочатку воно може бути менш помітним та безболісним, але з прогресуванням захворювання з’являються біль та дискомфорт. Крім неестетичного зовнішнього вигляду, існує проблема купівлі взуття. Таким чином, хвороба може значно ускладнити повсякденне життя людини.
Основними причинами утворення вальгусної деформації стоп є занадто вузькі черевики або моделі із загостреними шкарпетками, але також ця патологія визначається за допомогою генетичної схильності. Профілактика цього захворювання більш ефективна, ніж лікування, проте існують способи мінімізувати біль. Хорошим рішенням у разі є ортопедичні устілки. Поперечна аркова опора допомагає правильно поставити ступню та запобігає утворенню вальгусної деформації. На ринку також є ряд силіконових устілок, які полегшують повсякденну роботу опорно-рухової системи.
Дуже важливо правильно підібрати коригувальні ортопедичні устілки. Важливо, щоб вони не викликали дискомфорту та ідеально підходили за розміром. Основною їх перевагою є можливість вставки в взуття та використання протягом дня. Існують також так звані нічні ортопедичні пристосування, які допомагають позбавитися деформацій, проте, як випливає з назви, вони підходять тільки для використання під час сну або відпочинку в нерухомому положенні.
Крайнім методом, до якого вдається медицина на кінцевих стадіях вальгусної деформації — це операція, яка має як прихильники, так і противники. Рішення має бути прийняте у консультації з лікарем. Існує безліч терапевтичних методів, які дають нам широкий спектр маневрів і дозволяють вибрати найкраще і найбільш зручне для нас рішення.
Плоскостопість
При правильному розташуванні нога прилягає до поверхні тільки в трьох місцях: на головках першого і п’ятого плюсневих кісток і п’яті. Це надає їй еластичність та допомагає підтримувати рівновагу. Ослаблення кісток стоп, м’язів та зв’язок сприяє утворенню плоскостопості.
Падіння поперечної арки в передній частині стопи називається поперечним плоскостопістю, у той час як сплощення поздовжньої арки, що тягнеться від п’яти до пальців, є поздовжнім плоскостопістю. Такі патології поширені поступово і мають серйозні наслідки. Неправильне розташування стопи може сприяти дегенерації суглобів, наприклад коліна або стегна, і призвести до численних деформацій. Люди, які особливо сприйнятливі до цієї хвороби, – діти, тому що їхні зв’язки ще не до кінця розвинені. Жінки, які проводять більшу частину свого часу на високих підборах, часто борються з перевантаженням передньої частини стопи та поперечним плоскостопістю.
Раннє виявлення та відносно швидкі дії можуть запобігти проблемам у майбутньому. Хорошим рішенням є комплекс вправ, особливо сходження на пальці. Також вкрай важливим рішенням є купівля ортопедичних устілок, які забезпечують підтримку та стабілізацію поперечної та поздовжньої арки. Моделі ортопедичних устілок відрізняються між собою за твердістю конструкції, але для початку варто почати з більш м’яких моделей, щоб звикнути до нових відчуттів.
П’ятково-підошовний фасціїт
П’яткова шпора — дуже хворобливе захворювання, яке часто вражає бігунів, тенісистів, танцюристів, а також людей похилого віку і людей з надмірною вагою. Ці люди відносяться до групи ризику, що не означає, що ця умова не може вплинути на кожного з нас. Сильні болі в п’яті, що утруднюють рухи дуже часто пов’язані з підошовним фасціїтом. Це сполучна тканина волокнистої структури, що простягається вздовж усієї стопи, від п’яти до пальців ніг. Вона захищає внутрішні м’язи і підтримує поздовжнє склепіння, а також виконує функцію, що амортизує, під час руху. Його гнучкість надзвичайно важлива, надмірне розтягування може призвести до від’єднання кріплення від шпори п’яти. В результаті утворюється кістковий придаток, тобто шпора п’яти. Однак біль пов’язаний із запаленням, що супроводжується.
Причиною неприємних симптомів часто є носіння незручного взуття, травма або перевантаження нижньої кінцівки через надмірну вагу або надмірну фізичну активність. На щастя, на ринку ви можете знайти спеціальні ортопедичні устілки, м’якіші всередині каблука або з кільцем з витягнутою шпорою. Важливу роль відіграють різні види вправ, які покращують гнучкість підошовного апоневрозу. Взуття з гарною амортизацією відіграє важливу роль, особливо при заняттях спортом. Профілактика є найефективнішою, і нехай лікування буде останнім засобом.
Перераховані вище захворювання є лише незначним списком неприємних симптомів, з якими доводиться боротися нашим ногам. Це найпоширеніші проблеми, з якими стикаються наші клієнти. Описані проблеми важко подолати відразу і повністю, однак будь-який дискомфорт може бути пом’якшений. На нашому сайті ви завжди можете купити устілки ортопедичні недорого. Ми представляємо клієнтам широкий асортимент продукції різного призначення.