Плоскостопість та інші види деформацій ніг. Як лікувати?

Біль, почуття тяжкості в ногах, набряки — як часто ви стикалися з подібними симптомами? Все це може сигналізувати про розвиток плоскостопості. Що таке плоскостопість? У чому різниця між поздовжнім та поперечним видами плоскої стопи? Сьогодні ми постараємося дати відповіді на ці питання, а також з’ясуємо як правильно вибрати устілки при плоскостопості і які вправи скоріше допоможуть позбавитися цієї недуги.

Біль у ногах – перша ознака плоскостопості

Плоскостопість — це дегенеративне спотворення стопи, що полягає в опусканні її склепінь, що призводить до ущільнення знизу. Така патологія може викликати біль у ногах і негативно вплинути на ряд інших факторів. Щоб краще зрозуміти, що таке плоскостопість, потрібно зрозуміти, як виглядає правильна структура стопи. При правильній анатомічній формі стопи нога повинна торкатися землі лише у трьох точках. Це п’ята, а також так звана головка першої та п’ятої плюсневої кістки. Між цими точками розташовані арки — склепіння, які у ролі амортизаторів. Коли ці склепіння перестають мати форму арок і набувають форми прямих ліній – можна сміливо говорити про наявність плоскостопості.

Поздовжнє та поперечне плоскостопість

Є два типи плоскостопості. Вони різняться між собою залежно від того, яке зі склепінь було сплющене.
  • Поперечна плоскостопість є результатом опускання поперечної арки передньої частини стопи. При даному виді плоскої стопи людина нерідко відчуває біль, турбують мозолі, що часто проявляються. Нога виглядає неприродно широкою;
  • Поздовжній плоскостопості – це наслідок опускання медіальної дуги, тобто динамічної стопи. Поздовжнє плоскостопість легко розпізнати за старими внутрішніми частинами підошви взуття.

Причини плоскостопості

Плоскі стопи можуть бути викликані рядом факторів. Найбільш вагомим є порушення функції м’яза, яка підтримує склепіння стопи, у тому числі великогомілкової кістки, підошовних і малогомілкових м’язів. При втраті м’язового тонусу, а також при слабкості зв’язок плоскостопість сприяє тривалому перевантаженню нижніх кінцівок. Це навантаження може бути викликана, наприклад, надмірною вагою. Якщо своєчасно не розпочати боротьбу з плоскостопістю – воно може призвести до розвитку інших дефектів кінцівок, а також може спричинити запалення суглобових капсул та зв’язок. Згодом плоскостопість проявляється за допомогою посилення болю в ногах і навіть у хребті. Ось чому плоскостопість не можна залишати поза увагою.

Ортопедичні устілки проти плоскостопості

Устілки при плоскостопії є одним із основних методів боротьби з цим захворюванням. Вони покращують комфорт при ходьбі, знижують біль у ногах, а також коригують анатомічне положення кінцівок. Ортопедичні устілки використовуються як при поздовжньому, так і поперечному плоскостопості. В обох видах цих патологій устілки є ефективним лікувально-профілактичним засобом. Перед тим як купити ортопедичні устілки при плоскостопості – рекомендуємо проконсультуватися з лікарем-ортопедом.

Вправи для лікування плоскостопості

Вправи при плоскостопії є надзвичайно важливим елементом, коли йдеться про боротьбу із захворюванням. Вправи на плоскостопість можна виконувати з раннього віку і навіть в ігровій формі. Одним з них є добре відоме захоплення та підйом пальцями мішечка з піском або горошком. Ви можете також підібрати інші предмети. Дуже часто ортопеди рекомендують маленьким дітям частіше ходити босоніж по піску, гальці, траві або іншій нерівній поверхні, щоб у м’язів і кісток стопи була можливість рівномірно працювати в різних площинах. Інші вправи на плоскостопії включають масаж і катання маленького м’яча поверхнею стопи. Також рекомендується стрибати на пальцях ніг або ходити на зовнішніх та внутрішніх краях стоп. Масажні килимки також є чудовим засобом проти плоскої стопи. Більш докладний комплекс вправ повинен бути підібран лікарем-ортопедом при індивідуальній діагностиці стану стоп кожного малюка окремо. Пам’ятайте – навіть якщо вправи на плоскостопість здаються простими, їх слід виконувати регулярно, тільки тоді ви отримаєте необхідний лікувальний ефект.

Косолапість. Що це?

Косолапість також є структурним дефектом, який може викликати біль у ногах, а також інші неприємні проблеми. На відміну від плоскостопості, клишоногість — це вроджений дефект, що виникає під час допологового періоду. Це один із найпоширеніших вроджених дефектів кінцівок. З ним народжуються 2 із 1000 дітей. Найчастіше проблема торкається хлопчиків, ніж дівчаток. Косолапість насправді є сукупністю кількох супутніх деформацій. При клишоногості у дитини спостерігається варусна постановка стоп. Вона полягає у згинанні п’яти всередину, завдяки чому ступня спирається в основному на зовнішній край. Косолапість — це також відведення передньої частини стопи, яке спрямовує всю ступню всередину. Інші деформації включають: інверсію підошви стопи вгору, надмірне підвищення медіального краю стопи і т.д. Косолапість — це дефект, боротися з яким допоможуть комплекси спеціальних фізіотерапевтичних процедур. Раннє лікування забезпечить вашій дитині здорові ноги у майбутньому.

Деформація пальців

Скривлені пальці – ще одна деформація, яка може утворитися на нижніх кінцівках. Це головним чином передбачає контрактуру пальця у міжфаланговому суглобі. Дана патологія може вражати всі пальці, але найчастіше це стосується другого, найдовшого пальця. Подібна картина – це дефект, який має тенденцію з часом погіршуватись. Це добре піддається лікуванню на початковому етапі, але потім відбувається незворотне прогресування патології. Викривлені пальці є наслідком не лікування вальгусної деформації стоп, а також частої ходьби у взутті на високих підборах. Молоткові пальці іноді утворюються внаслідок таких захворювань, як ревматоїдний артрит або синовіт фаланги. Деформація в області пальців нижніх кінцівок викликає сильний біль у нозі (саме в межах плеснової кістки), який може серйозно утруднити ходьбу людини. На перших етапах захворювання необхідно застосувати всі зусилля, щоб позбавитися цієї проблеми, так як надалі, щоб вилікувати цю патологію, доведеться вдатися до хірургічного втручання.

Деформація колін

Криві коліна – ще один дефект кінцівок. Ця патологія зазвичай проявляється у віці до 5 років, дещо частіше у дівчаток, ніж у хлопчиків. Деформація колін є видимим дефектом, який помітно неозброєним оком. Ноги, зачеплені цією деформацією, утворюють характерну X-подібну форму, в якій середина з’єднана колінами, тоді як ноги дитини, що стоїть у неприродному положенні, розташовані на відстані кількох сантиметрів одна від одної. Ця деформація може бути наслідком плоскостопості або інших дефектів, наприклад, уродженого дефекту колінного суглоба. Надмірна вага, захворювання суглобів, травми кінцівок і тазу, занадто швидке зростання дитини, рахіт також можуть стати факторами, що спровокували цю проблему. Х-подібні коліна можуть викликати сильний біль при русі. На ранніх стадіях розвитку цей дефект виправляється за допомогою спеціальних ортопедичних устілок або коригувального ортопедичного взуття з так званим каблучком Томаса. Подібне взуття розвантажує суглоби та фіксує ноги у правильному анатомічному положенні.

Як лікувати деформації нижніх кінцівок?

Незалежно від того, яка саме проблема наздогнала ваші ноги — перше, що необхідно зробити — проконсультуватися з вашим лікарем. Фахівець проведе ретельну діагностику та індивідуально проконсультує вас з вашого питання. Наступний крок на шляху до здорових ніг — підбір правильного взуття. Щоб забезпечити ногам правильне анатомічне положення – уникайте взуття на високих підборах, тісних та незручних черевиків. Оптимальним варіантом буде покупка спеціалізованого ортопедичного взуття. Найважливіший і найефективніший метод, який допоможе вам позбутися деформації нижніх кінцівок – ортопедичні устілки, купити які ви можете на сайті нашого магазину. Ортопедичні устілки ефективні при лікуванні поздовжньої та поперечної плоскостопості, клишоногості, вальгусної або варусної деформації, а також чудовий профілактичний засіб проти викривлення хребта та захворювань суглобів.

Трекбэк с Вашего сайта.

Оставить комментарий